Συγχαίρω από καρδιάς όλους τους επιτυχόντες και επιτυχούσες μαθητές και μαθήτριες του Δήμου μας αλλά και όλης της Ελλάδας για την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση. Αυτή είναι η αρχή μιας συναρπαστικής πορείας, γνώσης και εμπειρίας.
Κερδίσατε τον πρώτο μεγάλο αγώνα. Εύχομαι με την ίδια αποφασιστικότητα και επιτυχία να κερδίσετε και τους επόμενους.
Στα παιδιά που δεν κατάφεραν σε αυτή τη φάση να περάσουν στη σχολή της επιλογής τους θέλω να διαμηνύσω με όλη μου τη δύναμη και με κάθε ειλικρίνεια ότι η επίτευξη των στόχων δεν είναι υπόθεση μιας και μόνο προσπάθειας, η επιτυχία ανήκει σε αυτούς που δεν παραιτούνται από τους στόχους τους. Εξάλλου, πολλές φορές οι καλύτερες ευκαιρίες είναι αυτές που έρχονται μετά από δεύτερη και τρίτη προσπάθεια.
Συγχαίρω επίσης τους εκπαιδευτικούς και τις οικογένειες των παιδιών, που στάθηκαν και στέκονται αρωγοί στη δύσκολη προσπάθεια τους.
Εύχομαι σε όλους και σε όλες καλή συνέχεια, καλή δύναμη και κάθε επιτυχία σε ένα μέλλον που σας ανήκει.

Ο Δήμαρχος του Δήμου Μακρακώμης

κ. Χαντζής Γεώργιος