ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟ ΕΚΔΟΣΗ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΟΥ

ΔΗΜΟΥ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ …   «ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ»

Συνδημότισσες – Συνδημότες και φίλοι του Δήμου Μακρακώμης

Με το παρόν ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ  θέλω να σας ενημερώσω ότι:

• το πρώτο τεύχος του τριμηνιαίου δημοτικού περιοδικού «δημοτικά δρώμενα», την έκδοση του οποίου αποφάσισε το ΔΣ του Δήμου (Αποφ 49/2022), εκτός απροόπτου θα κυκλοφορήσει το 3ο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου 2022.
  • στις σελίδες του περιοδικού θα υπάρχει πάντα χώρος φιλοξενίας άρθρων με προτάσεις & ιδέες, για θέματα δημοτικά και όχι μόνον, των Δημοτικών παρατάξεων (επισυνάπτεται σχετική επιστολή), των Συμβούλων του ΔΣ,  των Δημοτών, των Συλλόγων αλλά και των φίλων του Δήμου.

Φίλες και φίλοι

Σας καλώ να στηρίξετε τη προσπάθεια  λειτουργίας του περιοδικού με τις προτάσεις σας τις απόψεις & τις ιδέες σας.

Στοιχεία επικοινωνίας & πληροφορίες

Τηλέφωνο 22363 50200 Γραμματεία Δημάρχου

emails: info@dimosmakrakomis.gov.gr

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συνεργασία σας.

Με εκτίμηση,

Γιώργος Χαντζής
Δήμαρχος Δήμου Μακρακώμης

ΥΓ Τα άρθρα (κατά θέμα) που θα θέλατε να δημοσιευτούν δεν πρέπει να ξεπερνούν τις 600- 700 λέξεις.

Ακολουθεί η σχετική επιστολή προς τους επικεφαλής των Δημοτικών Παρατάξεων.

03/08/2022

ΠΡΟΣ:

• ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΠΑΡΑΤΑΞΕΩΝ ΔΗΜΟΥ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ & ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ
  • ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ:

• ΠΡΟΕΔΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ

ΘΕΜΑ:

Πρόσκληση για συμμετοχή με άρθρα,  δημοτικών συμβούλων στο δημοτικό περιοδικό «δημοτικά δρώμενα»

Με την παρούσα,  θέλω να σας ενημερώσω ότι στο τριμηνιαίο δημοτικό περιοδικό «δημοτικά δρώμενα», του οποίου η έκδοση αναλυτικά αποφασίστηκε από το ΔΣ του Δήμου μας με την Αποφ 49/2022, θα υπάρχει πάντα χώρος που θα φιλοξενεί  άρθρα σας, με προτάσεις – απόψεις & ιδέες  για θέματα δημοτικά και όχι μόνον, των μελών των δημοτικών παρατάξεων, που θα ήθελαν μέσα από το περιοδικό, να τις επικοινωνήσουν στους δημότες του Δήμου μας.

Συνάδελφοι

Το πρώτο τεύχος του Δημοτικού Περιοδικού «δημοτικά δρώμενα», εκτός απροόπτου, θα κυκλοφορήσει  το 3ο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου και  σας καλώ να συνδράμετε στην προσπάθεια και στήριξη του.

Στοιχεία επικοινωνίας & πληροφορίες

• Τηλέφωνο 22363 50200 Γραμματεία Δημάρχου
  • emails: info@dimosmakrakomis.gov.gr
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συνεργασία σας.

Με εκτίμηση,

Γιώργος Χαντζής
Δήμαρχος Δήμου Μακρακώμης

ΥΓ Τα άρθρα (κατά θέμα) που θα θέλατε να δημοσιευτούν δεν πρέπει να ξεπερνούν τις 600-700 λέξεις.