Δελτίο Τύπου

Την Κυριακή 15 Μαΐου του 2022 πραγματοποιήθηκαν με σεβασμό οι εκδηλώσεις εορτασμού τιμής για την έναρξη του οργανωμένου ένοπλου αγώνα κατά των κατακτητών τον Μάιο του 1942 στην “ΚΑΛΥΒΑ ΣΤΕΦΑΝΗ” στη Σπερχειάδα.

Μετά το πέρας προσέλευσης των επισήμων τελέστηκε  επιμνημόσυνη δέηση επί του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Φθιώτιδας κ. Συμεών.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν o Υπουργός Οικονομικών  κ. Σταϊκούρας Χρήστος, οι Βουλευτές κ. Κοτρωνιάς Γεώργιος και Χειμάρας Θέμης, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε Φθιώτιδας κ. Καρακάντζας Αθανάσιος, ο Δήμαρχος του Δήμου Μακρακώμης κ. Χαντζής Γεώργιος , Εκπρόσωποι Ένοπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας , Εκπρόσωποι της Περιφέρειας  του Δήμου Μακρακώμης  και Κοινοβουλευτικών Κομμάτων, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Σπερχειάδας κ. Τζιβελέκας Νικόλαος, Εκπρόσωποι Συλλόγων και Κάτοικοι του Δήμου.

Γραφείο Δημάρχου